Young Women Smiling Walking on a Railing — Image by © Royalty-Free/Corbis

Niejedna z kobiet, które stosują higieniczne podpaski firmy Tabita potwierdzi, że podpaski wykonane z naturalnej bawełny zapewniają swobodny przepływ powietrza, co zapobiega odparzeniom, które często mają miejsce przy stosowaniu podpasek jednorazowych. Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że materiały naturalne są o wiele bardziej przyjazne dla ciała niż syntetyczne.

Czy któraś mama ubierałaby swoje dziecko w poliestrową piżamkę? Często jednak zapominamy o tym w stosunku do samych siebie i przez pięć do siedmiu dni w miesiącu bez mrugnięcia okiem pozwalamy na kontakt materiałów syntetycznych z najintymniejszą częścią naszego ciała!

Podpaska Tabita nie zawiera żadnych polimerów, ani sztucznych składników wchłaniających wilgoć. Syntetyki te ograniczają dostęp powietrza, co sprzyja powstaniu idealnych warunków rozwoju dla chorobotwórczych bakterii oraz grzybów. Zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne warstwy podpasek Tabita wykonane są z miękkiej naturalnej flaneli.

Podpaski Tabita, są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Kiedyś był to problem dla kobiet, dzisiaj jednak, kiedy w każdym gospodarstwie domowym znajduje się pralka, nie jest to bardziej uciążliwe niż stosowanie zwykłych podpasek jednorazowych. Pierzemy je tak samo jak zwykłe ręczniki, czy bieliznę (oczywiście po wstępnym wypłukaniu).