Podpaski z bawełny i jedwabiu Tabita - właściwości

Popaski są wykonane w 100% z bawełny wysokiej jakości o dużej wchłanialności wielu warstw. Miękkie i delikatne w dotyku. Swobodny dopływ powietrza zapobiega powstawaniu przykrego zapachu i podrażnieniom. Podpaski nadają się do użytku przez 5 do 6 lat. Wyrzucone ulegają rozpadowi nie szkodząc przyrodzie.

Podpaski Tabita są dostępne w kilku rodzajach: (od lewej) MIDI dodatkowa wkładka, MIDI plus, MIDI, MINI; pod nimi wkładki laktacyjne, w środku koloru różowego podkład "kieszonka" z wymienną wkładką, na końcu 3 podpaski Standard (MIDI standard, MAXI standard i MAXI plus standard).

Podpaski mogą być wykonane: tylko w kolorze białym, w kolorze białym z dodatkiem różowego albo w kolorze kości słoniowej (ostatniego nie ma na zdjęciach). Kolor proszę uwzględnić przy zamówieniu. Jeżeli kolor nie ma większego znaczenia będzie wysłany produkt w kolorze, który znajduje się na magazynie.


Podpaski MIDI i wkładki higieniczne MINI
••MIDI– na dzień, przy średnim krwawieniu i w ostatnich dniach miesiączki. Anatomiczny kształt. Zapinane na zatrzask "skrzydełka" uniemożliwiają przesuwanie się podpaski. "Skrzydełka" należy zapiąć na zewnątrz bielizny. Podpaski wykonane z miękkiej flaneli, w 100% naturalnej tkaniny bawełnianej o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Żadnych sztucznych dodatków.
Ilość warstw - 6
Wymiary 7x24 cm.
Cena - 12 zł
MINI - jako wkładki higieniczne na co dzień w celu ochrony bielizny oraz przy minimalnym krwawieniu w ostatnich dniach miesiączki. Mają mniejszy rozmiar i mniej warstw niż podpaski MIDI. Przy codziennym stosowaniu nie powodują negatywnych zmian flory bakteryjnej, co jest częstym powodem upławów.
Ilość warstw - 4
Wymiary 7x18 cm
Cena - 10 zł


••MIDI dodatkowa wkładka do podpaski MIDI lub do noszenia osobno. Można wymieniać tylko dodatkowe wkładki pozostawiając podpaskę MIDI jako podkład.
Ilość warstw - 4.
Wymiary 7x24 cm.
Cena - 5 zł••MIDI jedwabne mają najlepszą cyrkulacja powietrza, dzięki czemu nie ma przykrego zapachu i podrażnień skóry. Tkanina 100% jedwab polski. Podpaska idealnie trzyma się na materiale, nawet bez skrzydełek, ponieważ gatunek jedwabiu "Bureta" ma supłowatą fakturę, która ma zwiększoną przyczepność. Są podpaski większe wyprofilowane i mniejsze. Proszę uwzględnić swój wybór przy zamówieniu. br /> Ilość warstw - 5;
Wymiary 7x20 cm
Cena - 24 zł


••MIDI 1+1 – na dzień, przy średnim krwawieniu i w ostatnich dniach miesiączki. Anatomiczny kształt. Podpaska składa się z dwoch wkładek, złączonych ze sobą. Zaprojektowany kształt uniemożliwia przesuwaniu się. Podpaskę należy owinąć wokół dolnej częśći bielizny tak, by złączenie było na zewnątrz a dwie wkładki, ułożone jedna na drugą, wewnątrz.
Podpaski wykonane z miękkiej flaneli, w 100% naturalnej tkaniny bawełnianej o dobrych właściwościach termoizolacyjnych bez sztucznych dodatków.
Ilość warstw - 4;
Wymiary 7x21 cm
Cena - 7 zł
••MIDI plus niezastąpione przy silnym krwawieniu. Zapinane na zatrzask „skrzydełka” uniemożliwiają przesuwanie się podpaski, co dobrze sprawdza się przy szybkim tempie życia. Boczne warstwy materiału, trzeba złożyć do środka, co zwiększa ilość warstw i daje lepszą wchłanialność. Łączą w sobie zalety podpasek składanych z serii Standard, które maja największą wchłanialność i podpasek zapinanych, które są bardo wygodne w użyciu. Podpaska wykonana z miękkiej flaneli, w 100% naturalnej tkaniny bawełnianej o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Żadnych sztucznych dodatków.
Ilość warstw po złożeniu - 8
Wymiary 7x24 cm
Cena - 15 zł


Podkład "kieszonka" w komplecie z wymiennymi wkładkami. Wykonany z miękkiej flaneli, w 100% naturalnej tkaniny bawełnianej o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Żadnych sztucznych dodatków.
Długość podkładu 24 cm.
Wkładka ma 2 warstwy,
po złożeniu - 8;
Wymiary wkładki 20x23cm;
Cena:
podkład - 16 zł;
wkładki - 4 zł za 1 szt
Podpaski z serii standard MIDI standard, MAXI standard, MAXI plus standard najlepiej sprawdzają się przy obfitym krwawieniu. Stanowią najlepsza ochronę, ponieważ złożone mają najwięcej warstw (8 - 16). Możemy je składać w dowolny sposób według potrzeby. Warto wypróbować najwygodniejsze ułożenia.

Polecamy je do noszenia z dopasowaną bielizną lub ze specjalnie dla nich przeznaczoną bielizną dostępną w naszej ofercie w zakładce „dodatkowe produkty”.

Podpaski wykonane z miękkiej flaneli, w 100% naturalnej tkaniny bawełnianej o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Żadnych sztucznych dodatków.
•• MIDI standardna dzień lub na noc, przy małym krwawieniu.
Ilość warstw - 4, po złożeniu 8
Wymiary 14x24 cm, Cena - 6 zł

••• MAXI standard- na dzień lub na noc, przy średnim krwawieniu.
Ilość warstw - 4, po złożeniu - 16
Wymiary 24x24 cm
Cena - 7 zł

•••• MAXI plus standard- najlepsze na noc lub jako podpaski poporodowe.
Ilość warstw – 4, po złożeniu 16
Wymiary 35x24 cm
Cena - 8 zł

NASZA RADA: w trakcie noszenia boczne części podpaski można zamienić miejscami tak, aby część zaplamiona znalazła się w środku a czysta na górze, przez co skóra dłużej ma styczność z czystą powierzchnią.

Na zdjęciu, gdzie są białe podpaski obok szarych, możemy zobaczyć jak wyglądają podpaski po sześciu latach używania. Może już nie są śnieżno białe ale wchłaniają nadal.

Szczelnie zamknięte foliowe opakowanie może służyć do przechowywania podpasek po użyciu. Polecamy jednak woreczek do przechowywania czystych podpasek lub torebkę z tkaniny nieprzemakalnej - produkty, które znajdują się w naszej ofercie.


Pierzemy podpaski w pralce w temperaturze 60°C lub wyższej, podobnie jak pierzemy zwykłą bieliznę. Suszyć najwygodniej na stojącej suszarce razem z innymi rzeczami w temperaturze pokojowej, tak jak pokazano na zdjęciu. Można przeprać podpaskę w rękach, pamiętając o przepłukaniu najpierw w zimnej wodzie. Po wysuszeniu w celu utrzymania odpowiedniej higieny, taką podpaskę polecam przeprasować gorącym żelazkiem. Pomimo małego nakładu pracy, warto pamiętać, ze podpaski mogą być używane przez okres kilku lat, co pozwala na oszczędność w porównaniu do wydatków na podpaski jednorazowe.


Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne wykonane z kilku warstw miękkiej, delikatnej bawełny typu flanela o dużej chłonności. Idealne rozwiązanie dla mam karmiących piersią. Włożone wewnątrz biustonosza zabezpieczają ubranie przed zaplamieniem, wchłaniając samoistnie wypływające mleko. Znacznie lepiej niż jednorazowe wkładki syntetyczne przepuszczają powietrze, co pozwala na osuszanie brodawek i w efekcie pomaga zapobiegać podrażnieniom i stanom zapalnym. Stały dostęp powietrza znacznie przyśpiesza gojenie się pęknięć i podrażnień brodawek. Szybko oddają wilgoć, dzięki czemu nie tworzą uczucia "mokrego kompresu" na piersi. Ma to ogromne znaczenie dla utrzymania naturalnej flory bakteryjnej i zapobiega rozwojowi grzybów.

Wkładki mogą być używane przez cały okres karmienia piersią, co pozwala na oszczędność w porównaniu do wydatków na wkładki jednorazowe.

Cena za 2 szt - 5 zł
Komplet wkładek z woreczkiem:
Wkładki laktacyjne – 6 szt,
Woreczek z ręcznie robioną różyczką.
Cena 20 zł
Komplet nadaje się na drobny prezencik dla przyjaciółki.


Dodatkowe produkty


Torebki do przechowywania podpasek po użyciu.
Wykonane z tkaniny nieprzemakalnej.Przeznaczone do przechowywania podpasek, od momentu „po użyciu” do momentu, kiedy podpaska będzie wypłukana w zimnej wodzie. Sprawdzają się kiedy dłużej jesteśmy poza domem.
-torebka w kształcie kosmetyczki, zapinana na zamek. Może pomieścić pięć podpasek.
Cena 18 zł
-torebka w kształcie woreczka, zamykana przez zaciągnięcie sznureczka. Może pomieścić jedną podpaskę.
Cena 8 zł

Woreczki do czystych podpasek:
-z wzorzystej lnianej tkaniny.
Cena 3 zł
-z tkaniny bawełnianej w paski i naszytym dekoracyjnym wzorem.
Cena 4 zł

Woreczki do prania przeznaczone do prania podpasek, wkładek higienicznych i innych drobnych rzeczy. Wykonane ze specjalnej siateczki, która chroni przed zaplątaniem w inne części garderoby. Szczególnie sprawdzają się przy pralkach w których drobne rzeczy wplątują się do osłonowej gumy przy bębnie i tym samym trafiają do rury odpływowej blokując odpływ wody.
Cena 1 zł

Dekoracyjne pudełko do przechowywania czystych podpasek w szufladzie bądź na półce. Może również służyć do przechowywania lekkich rzeczy, na przykład: kosmetyków, lekarstw lub innych drobiazgów. Pudełko jest formowane przez zawiązanie kokardek na rogach. Jeżeli przez jakiś czas nie potrzebujemy pudełka, możemy go rozłożyć na płasko, by nie zajmowało dużo miejsca.
Cena 10 zł


Telefon stacjonarny: (22) 446-43-07
Telefon komórkowy: 504-525-068

Zamówienia proszę kierować na adres: kontakt@tabita.com.pl
Numer konta: 04 1140 2004 0000 3302 7797 9543 (mBank)

Wykonane z czystej, wysokiej jakości bawełny o dużej wchłanialności. Zapewniają swobodny przepływ powietrza, zapobiegając podrażnieniom i chroniąc naturalną florę bakteryjną. Niezwykle miękkie i delikatne w dotyku. Podpaska może być używana ok.5 lat.

Dostępne wielkości:

  • *MINI - przy minimalnym krwawieniu, jako podkładki na co dzień
  • **MIDI - przy średnim krwawieniu
  • ***MAXI standard - przy silnym krwawieniu i na noc
  • ****MAXI standard plus - na noc przy silnym krwawieniu, jako podpaski poporodowe

Instrukcja użycia:

SPOSÓB PRANIA: Po użyciu dobrze wypłukać bądź namoczyć w zimnej wodzie, następnie wyprać w pralce w temp. 60-90°C. Podpaski jedwabne prać w temperaturze do 60°C UWAGA: upranie podpaski bezpośrednio po użyciu w gorącej wodzie, bez wstępnego przepłukania w zimnej, może utrwalić plamy z krwi.
Nasza rada: w celu zebrania większej ilości podpasek do prania w pralce, można trzymać je w zimnej wodzie, zmieniając co 3-5 godzin ale nie dłużej niż dwa dni bądź po natychmiastowym wypłukaniu w zimnej wodzie, wysuszyć i przechowywać do czasu prania.
Wyprać przed pierwszym użyciem bądź przeprasować żelazkiem. Przy prasowaniu starać się o jak najmniejszy kontakt żelazka z zatrzaskiem.

ILU PODPASEK BĘDĘ POTRZEBOWAŁA?
Około 20 szt. powinno wystarczyć na cały okres:
4-6 MINI (na początek i koniec okresu albo jako wkładki),
10-12 MIDI bądź MIDI plus (w środkowej części okresu) i
4-6 MAXI standard bądź MAXI plus standard (na noc bądź przy obfitych krwawieniach).
Wybierając wielorazowe podpaski chronisz naszą planetę przed kolejnymi stosami syntetycznych odpadów!
CZY SZYBKO PRZECIEKAJĄ?
Odpowiednio dobrany rodzaj podpaski jak również wymiana z podobną częstotliwością jak wymiana podpasek syntetycznych zabezpieczą przed przeciekaniem.