Najczęściej zadawane pytania.

Czy podpaski bawełniane szybko przeciekają?
Podpaski Tabita uszyte z kilku warstw chłonnej bawełnianej flaneli lub jedwabiu. W zależności od siły krwawienia i trybu życia używamy różnego rodzaju podpasek. Zapewniamy, że odpowiednio dobrany rodzaj daje pełną ochronę przed przeciekaniem. Podpaski są zrobione w całości z materiałów naturalnych, bez folii ochronnej, która zresztą sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Muszą być wymieniane z podobną częstotliwością, jak podpaski syntetyczne.

Czy nie przesuwają się przy chodzeniu?
O tym także pomyśleliśmy. Podpaski zapinane typu MINI, MIDI i MIDI Plus mają anatomiczny kształt oraz posiadają „skrzydełka” zapinane na zatrzask. Sprawdzają się przy szybkim trybie życia. Podpaski składane serii Standard, które nie mają skrzydełek, mogą być używane w domu oraz na noc. Z doświadczenia wiemy, że dobrze utrzymują się przy dopasowanej bieliźnie.

Czy zapewniają bezpieczeństwo w czasie bardzo obfitych krwawień nocnych?
Zaprojektowane przez nas podpaski MAXI Plus Standard doskonale sprawdzają się w takich sytuacjach. Mają formę prostokąta, który składamy na 3 lub 4 części (według potrzeb możemy same ułożyć odpowiednią szerokość, grubość i długość). Są znacznie dłuższe niż powszechnie oferowane podpaski na noc. Niezastąpione także jako PODPASKI POPORODOWE.

Dlaczego istnieją podpaski zapinane o kształcie anatomicznym oraz składane na wzór chusteczek?
Większość kobiet przyzwyczaiła się już do tzw. podpasek zapinanych. Warto jednak wypróbować kształt podpasek składanych, które możemy złożyć w dowolny sposób według potrzeb. Kobiety pracujące w domu albo wychowujące dzieci mogą używać podpasek składanych z serii Standard. Komplet składa się z MIDI Standard, MAXI Standard, Maxi Plus Standard. Składane podpaski stanowią najlepszą ochronę przed przeciekaniem. Polecamy również podpaski MIDI Plus, które łączą w sobie zalety obu tych form.

Czy pranie podpasek jest pracochłonne?
Z własnego doświadczenia zapewniamy, że to, co początkowo wydawało się być skomplikowane, w rzeczywistości jest bardzo proste i po jakimś czasie wykonujemy to automatycznie. Po użyciu wystarczy podpaskę namoczyć lub dobrze wypłukać. Krew najlepiej rozpuszcza się w zimnej wodzie. Następnie pierzemy je w pralce razem z bielizną w temp. 60-90°C. Podpaski będą całkowicie czyste. Nasza rada: w celu zebrania większej ilości podpasek przeznaczonych do prania w pralce, można trzymać je w zimnej wodzie dzień albo dwa, przy tym często ją zmieniając, w miseczce umieszczonej w dyskretnym miejscu np. wysoko na szafce łazienkowej lub od razu po wypłukaniu w zimnej wodzie, wysuszyć i przechowywać do czasu prania.

Ilu podpasek będę potrzebowała?
Około 10-20 szt. zapewni ochronę na czas jednego okresu, jeśli prać je od razu po użyciu. Jeśli nie ma takiej możliwości, można zebrać je wszystkie i wyprać razem po ustaniu krwawienia. W tym przypadku od 20 do 30 różnych podpasek powinno wystarczyć na cały okres. Najwygodniejszy jednak PODSTAWOWY ZESTAW PODPASEK, który składa się z trzech rodzajów podpasek zapinanych na dzień MINI, MIDI, MIDI Plus oraz trzech rodzajów podpasek składanych na noc MIDI Standard, MAXI Standard, Maxi Plus Standard. Taki zestaw zaspokoi podstawowe potrzeby na cały okres i do tego w zestawie jest taniej.

Z jakich tkanin uszyte są nasze produkty?
Nasze podpaski, wkładki higieniczne oraz wkładki laktacyjne wykonane z flaneli 100% tkaniny bawełnianej i jedwabiu. Na przykład, podpaski zapinane MIDI jedwab-flanela, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z dwóch rodzajów tkanin: jedwabiu i flaneli, natomiast wkładki MIDI Jedwab wykonane tylko z jedwabiu. Używamy polskiego jedwabiu Bureta. Ten rodzaj włókna nie jest gładki, miękki i śliski. Ma inną metodę produkcji. Wykonany z wyczeski jedwabnej, odpadowej przędzy z jedwabiu naturalnego. Takie włókno posiada unikatowe właściwości absorbcji wilgoci i regulowania temperatury ciała w zależności od otaczającego środowiska. Zaletą jedwabiu jest wysoka odporność na roztocza i pleśń, więc jest to dobry materiał na produkty dla alergików. Z jedwabiu przeważnie produkowane ekskluzywne wyroby najwyższej jakości, ponieważ jedwab ma wysoki stopień przepuszczalności powietrza, nie wywołuję podrażnień, wspomaga gojeniu się świerzbiących lub bolesnych ran, posiada właściwości antystatyczne. Podsumowując - zapewnia szczególny komfort!
Produkcja jedwabiu: od morwy do jedwabiu
Producent flaneli bawełnianej, z której szyjemy nasze produkty, nie używa formaldehydów. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w dużym stopniu narażeni na istnienie formaldehydów, występujących w przemyśle włókienniczym, gdzie jego stężenie, niestety, przekraczane jest wielokrotnie. Większość tkanin z bawełny poddawane są działaniu formaldehydów. Na przykład, pola bawełny tym są opryskiwane. Czyli, dostajemy uszyte produkty z naturalnych włókien, niestety nasączone szkodliwymi substancjami, które w kontakcie ze skórą wnikają do naszego organizmu. Zachęcamy też, aby unikać używania tkanin, znajdujących się w bezpośrednim kontakcie z intymnymi częściami ciała, w jaskrawych lub intensywnych kolorach z powodu formaldehydów znajdujących się w farbach.

Jakie są korzyści przy używaniu podpasek z włókien naturalnych?
Podpaski wykonane z tkanin, pozostają zdrowszą i przyjaźniejszą alternatywą. Faktycznie, im mniej sztucznych substancji wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą i śluzówką pochwy, tym lepiej. Jednorazowe podpaski zawierają elementy z tworzyw sztucznych, najczęściej polietylenu lub polipropylenu, zapobiegające przeciekaniu, jednak w bezpośredniej bliskości ze skórą dostarczają idealnych warunków dla niekorzystnej zmiany flory bakteryjnej pochwy. Mogą spowodować wszelkiego rodzaju stany zapalne narządów rodnych. Podpaski z tkanin naturalnych, jak bawełna i jedwab, są idealne zarówno dla zdrowia, ponieważ umożliwiają cyrkulację powietrza, przez co nie tworzą mokrego kompresu a także dla środowiska, ponieważ nie stają się szkodliwym odpadem. Lepiej odpowiednio zmienić podpaskę, która zabezpieczy przed przeciekaniem, niż narażać własne zdrowie. Wielorazowe podpaski są dużo tańsze, nawet gdy w ich koszty włączyć pranie. Jedynie pogoń za wygodą, a nie dbanie o własne zdrowie, jest główną przyczyną, dla której ludzie sięgają po jednorazowe podpaski. Na dzień dzisiejszy prawie we wszystkich domach są pralki automatyczne, co sprawia, że stosowanie wielorazowych podpasek nie jest już taką niewygodą, jak kiedyś. Jedyną przeszkodą jest zmiana przyzwyczajenia, która nie jest aż tak trudna, jeżeli uświadomimy, że żyjemy w okresie powrotu do naturalnych i zdrowych rzeczy.Dlaczego podpaski bawełniane?

Niewiele z nas jednak zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie za sobą używanie tych produktów wykonanych z tworzyw syntetycznych i jak wpływa to na nasze zdrowie.

Podpaski bawełniane to