Najczęstsze pytania (oraz odpowiedzi) na temat podpasek bawełnianych 'Tabita'

Czy podpaski bawełniane szybko przeciekają?
Podpaski Tabita uszyte są z kilku warstw chłonnej bawełny. W zależności od siły krwawienia używamy różnego rodzaju wkładek, oferujemy ich kilka rodzajów. Zapewniamy, że odpowiednio dobrany rodzaj podpaski daje pełną ochronę przed przeciekaniem. Podpaski są zrobione w całości z materiałów naturalnych i bez folii ochronnej, która zresztą sprzyja powstaniu nieprzyjemnego zapachu. Muszą być wymieniane z podobną częstotliwością jak podpaski syntetyczne.

Czy nie przesuwają się przy chodzeniu?
O tym także pomyśleliśmy. Podpaski Tabita typu Mini, Midi i idi plus mają anatomiczny kształt oraz posiadają „skrzydełka” zapinane na zatrzask na zewnątrz bielizny. „Podpaski standard”, które nie mają skrzydełek mogą być używane w domu oraz na noc. Z doświadczenia wiemy, że dobrze utrzymują się przy bardzo dopasowanej bieliĽnie.

Czy zapewniają bezpieczeństwo w czasie bardzo obfitych krwawień nocnych?
Zaprojektowane przez nas podpaski „Maxi plus standard” doskonale sprawdzają się w takich trudnych sytuacjach. Mają formę prostokąta rozmiarem 24 x 34 cm, który składamy na 3 lub 4 części (według potrzeb możemy same ułożyć odpowiednią szerokość , grubość i długość). Są znacznie dłuższe niż powszechnie oferowane podpaski na noc. Niezastąpione jako podpaski poporodowe.

Dlaczego istnieją podpaski o kształcie anatomicznym oraz na wzór chusteczek?
Większość kobiet przyzwyczaiła się już do tzw. kształtu anatomicznego i skrzydełek – doskonale sprawdzają się one poza domem. Warto jednak wypróbować kształt podpasek składanych na wzór chusteczek, które możemy złożyć w dowolny sposób według naszych potrzeb. Takie „składane” podpaski z serii ”standard” stanowią jeszcze lepszą ochronę przed przeciekaniem. Polecamy również podpaski Midi plus, które łączą w sobie zalety obu tych form.

Czy pranie podpasek nie jest uciążliwe i pracochłonne?
Z własnego doświadczenia zapewniamy, że to co początkowo może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości jest bardzo proste i wykonujemy to automatycznie. Po użyciu wystarczy podpaskę namoczyć lub dobrze wypłukać. Krew rozpuszcza się w zimnej wodzie. Następnie pierzemy je w pralce w temp.60-90°C. Podpaski będą całkowicie czyste. Nasza rada: w celu zebrania większej ilości podpasek do prania w pralce, można trzymać je w zimnej wodzie (w miseczce umieszczonej w dyskretnym miejscu np. wysoko na szafce łazienkowej). bądĽ po wypłukaniu w zimnej wodzie, wysuszyć i przechowywać do czasu prania.

Ilu podpasek będę potrzebowała?
Ok. 10-1 zapewni Ci ochronę na czas jednego okresu, jeśli będziesz prała je od razu po użyciu. Jeśli jednak nie chcesz prać podpasek w czasie trwania okresu, możesz zebrać je wszystkie i wyprać razem po ustaniu krwawienia. Około 20 różnych podpasek powinno wystarczyć na cały okres. Kobiety pracujące w domu, albo wychowujące dzieci mogą używać tylko podpasek „standard”. Wystarczy trzy do pięciu kompletów.

Dlaczego istnieją podpaski jedwabne?
Podpaski te są delikatniejsze i szlachetniejsze w dotyku. Jedwab oziębia – jest to bardzo przyjemne szczególnie w lecie, a także wspiera gojenie się np. świerzbiących lub bolesnych ran i odparzeń. Wykonane z polskiego jedwabiu Bureta zapewniają szczególny komfort.

Jakie są korzyści z używania podpasek naturalnych?
Podpaski wykonane z materiału, pozostają zdrowszą i przyjaĽniejszą alternatywą. Faktycznie, im mniej sztucznych substancji wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą, tym lepiej. Jednorazowe podpaski zawierają elementy z tworzyw sztucznych, najczęściej polietylenu lub polipropylenu, zapobiegające przeciekaniu. Być może utrzymują bieliznę w suchości, jednak w bezpośredniej bliskości skóry dostarczają idealnych warunków dla niekorzystnej zmiany flory bakteryjnej pochwy. Mogą być odpowiedzialne za takie schorzenia jak wysychanie błon śluzowych pochwy, oraz wszelkiego rodzaju owrzodzenia. Podpaska z materiału jest idealna zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska; nie staje się szkodliwym odpadem i umożliwia maksymalną cyrkulację powietrza. Lepiej odpowiednio dobrać podpaskę, która zabezpiecza przed wszelkiego rodzaju przeciekaniem niż narażać własne zdrowie. Podpaski z materiału są dużo tańsze, nawet gdy w ich koszty włączyć pranie. Jedynie pogoń za wygodą, a nie dbanie o własne zdrowie jest główną przyczyną dla której ludzie sięgają po jednorazowe podpaski. Ale na dzień dzisiejszy prawie we wszystkich domach są pralki automatyczne, co sprawia, że stosowanie podpasek z materiału nie jest już taką straszną niewygodą jak kiedyś. Najmniejszą trudnością do przekroczenia jest zmiana przyzwyczajenia, która nie jest tak trudna, jeżeli uświadomimy, że żyjemy w okresie powrotu do naturalnych i zdrowych rzeczy.Dlaczego podpaski bawełniane?

Niewiele z nas jednak zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie za sobą używanie tych produktów wykonanych z tworzyw syntetycznych i jak wpływa to na nasze zdrowie.

Podpaski bawełniane to